Hakkında

1981 yılında Bursa’da doğdu. 1999 yılında Bursa Erkek Lisesi’nden, 2004 yılında ise Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lisans bitirme projesini “Ortaokul Son Sınıf Öğrencilerinin Sınav Kaygısı Düzeylerine Duygusal Özgürlük Tekniğinin (EFT) Etkileri” konulu teziyle başarıyla tamamladı. Lisans öğrenimi sırasında Ankara Hastanesi Ruh Sağlığı Dispanseri’nde staj yaptı. Ankara Üniversitesi Psikoloji Topluluğu Başkanlığı’nın yanı sıra, 8. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nin Düzenleme Kurulu Başkanlığı ve Kongre Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Lisans öğrenimi sonrasında Uğur Böceği Özel Eğitim Merkezi, Evlilik Terapileri Enstitüsü ve Sağduyu Danışmanlık bünyesinde psikolog olarak çalıştı.

Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini “Psikiyatrik Hasta Yakınlarında Stigmatizasyon Düzeyleri ve Etkili Faktörler” konulu teziyle tamamladıktan sonra NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde yatan hasta servislerinde ve polikliniklerinde psikoterapi hizmetlerine devam etti. Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi bünyesinde “Pozitif Psikoloji” derslerini vermiştir.

2016 Ocak ayından itibaren Özel Terapi Tıp Merkezi’nde klinik psikolog olarak çalışmaya başladı.

2017 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde Psikoloji Doktora eğitimine başlayarak, 2019 yılında doktora yeterliliğini vermiştir.

2021 yılında “Sınav Kaygısı İçin Bilgisayarlı Bilişsel-Davranışçı Terapi” konulu teziyle psikoloji doktorasını tamamlamıştır.

Sertifikalı Eğitimleri:

Bilişsel – Davranışçı Terapiler, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

Farkındalık Temelli Bilişsel Terapiler, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

EMDR, Davranış Bilimleri Enstitüsü

Kompleks Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve EMDR, Türkiye Psikiyatri Derneği

Gottman Çift Terapisi, Psikoloji İstanbul

Cinsel İşlev Bozukluklarının Değerlendirilmesi ve Tedavisi, Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur 

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, PADEM

Duygusal Özgürlük Tekniği (EFT), Türk Psikologlar Derneği

MMPI Uygulanması ve Yorumlanması, Türk Psikologlar Derneği

Nöropsikolojik Testler, Türk Psikologlar Derneği

Yayınları:

Avcil, C., Hızlı Sayar, G. (2014). Stigmatization and Related Factors Among The Healty Relatives of Psychiatric Patients. Bulletin of Clinical Psychopharmacology 2014;24(Suppl. 1):S270

Avcil, C. (2014). Alkol ve Madde Bağımlılığında Bilişsel İşlevlerin Nöropsikolojik Testler ile Değerlendirilmesi, 7. Ulusal Anksiyete Kongresi Poster Sunum.

Nurmedov, S., Avcil, C. (2015). Extensive Gray Matter Volume Reduction in Alcohol Use Disorder Patients: Are There Effects of Drinking History and Neuropsychological Performance? Archives of Clinical Neuropsychology. (ACNP-2015-192)

Avcil, C. (2002). Tırmanışın Dağcıların Psikolojik Belirtileri Üzerine Etkisi. Fenomen Dergisi: 7, s: 36-40, Ankara.

Sadece iyi bir senaryoyu hayal etmek bile iyi hissetmenizi sağlar. Ancak, o hayali gerçeğe dönüştürmek için çaba göstermeniz çok daha fazlasını elde edeceğiniz anlamına gelir.#günlükhayattapsikoloji #psikoloji #psikolog #klinikpsikolog ... See MoreSee Less
Facebook'ta gör